szukaj: z Glamki.pl
sklep online
Punkty erogenne u mężczyzny. Gdzie dotykać faceta podczas seksu?

Punkty erogenne u mężczyzny. Gdzie dotykać faceta, by sprawić mu przyjemność?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, posiadają swoje punkty erogenne – miejsca szczególnie wrażliwe na dotyk. Męskie czułe punkty mieszczą się głównie w okolicach narządów płciowych, ale olbrzymią przyjemność sprawiają im także pieszczoty pozagenitalne. Gdzie lubią być dotykani mężczyźni? Pozna erotyczną mapę męskiego ciała.

Tagi: czułe miejsca u mężczyzny, gdzie dotykać mężczyznę, męski punkt G, męskie punkty erogenne, punkt G u mężczyzny, punkty erogenne faceta, punkty erogenne u mężczyzny, strefy erogenne mężczyzny

Punkty erogenne u mężczyzny

Męskie strefy erogenne

fot: sxc.hu

Podczas miłosnych igraszek powinnaś skupić się na pieszczotach punktów erogennych twojego mężczyzny. Muskanie, całowanie i szczypanie tych szczególnie wrażliwych miejsc przyprawi go o dreszcz podniecenia i spotęguje doznania podczas stosunku. Gdzie pieścić mężczyznę, by doprowadzić go do intensywnego orgazmu? Rozmieszczenie punktów erogennych to kwestia indywidualna, dlatego u różnych mężczyzn ta erotyczna mapa może wyglądać nieco inaczej. Powszechnie przyjmuje się, że do pozagenitalnych stref erogennych u mężczyzn należą: kark, skronie, powieki, uszy, wewnętrzna strona ud, pośladki, brodawki sutkowe. Wielu mężczyznom także sprawia przyjemność muskanie górnej partii ramion i pleców.

Czego by jednak nie wymieniać, każda doświadczona kochanka wie, że epicentrum męskiej rozkoszy mieści się w jego kroczu. To właśnie tutaj zlokalizowana są najczulsze punkty męskiego ciała i to ich stymulacja dostarcza mężczyznom najsilniejszych doznań. Ponieważ mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, lubią od razu przechodzić do sedna, możesz od razu zabrać się za pieszczoty jego penisa. Na delikatny masaż tej okolicy nigdy nie jest za wcześnie. Gdy trudno jest ci odnaleźć czułe miejsca na ciele partnera, tutaj możesz uderzać w ciemno - to miejsce jest czułe u wszystkich facetów bez wyjątku.

Jeśli chcesz podarować parterowi niezwykle intensywny finał, skup się na pieszczotach poniższych punktów erogennych. Możesz stymulować je zarówno podczas gry wstępnej jak i w trakcie stosunku.

Punkt H - żołądź

Główka to najbardziej wyczulona na dotyk część członka. Jest silnie unerwiona, dlatego powinno się z nią obchodzić delikatnie. Większość panów woli, by podczas ręcznej stymulacji nie dotykać główki bezpośrednio lecz przez napletek, miarowo zsuwając go i nasuwają na nią. Podczas seksu oralnego warto pamiętać o pieszczotach wieńca - uskoku oddzielającego główkę od trzonu. To niepozorne zagłębienie jest źródłem niezwykle silnych doznań, więc jeśli chcesz, by twój mężczyzna umierał z rozkoszy, nie zapomnij omieść to miejsce językiem podczas fellatio.

Punkt F - wędzidełko

Wędzidełko to luźny fałd skórny na spodniej stronie członka łączący napletek z żołędzią. Mężczyźni uwielbiają, gdy kobieta łechta je językiem podczas seksu oralnego. Jeśli pieszczoty wędzidełka szczególnie podniecają twojego partnera, postaraj się łaskotać je w jak najbardziej wyrafinowany sposób, np. szybko muskając końcem języka.

Strefa R - szew moszny i krocza

Jest to linia przebiegająca od nasady członka przez worek mosznowy. Partner na pewno będzie zadowolony, gdy podczas fellatio delikatnie przeciągniesz po niej palcami. Jeśli nie masz oporów przed odważniejszymi pieszczotami oralnymi, możesz zrobić to językiem. Jeszcze większą przyjemność sprawisz ukochanemu, gdy ujmiesz w dłoń worek mosznowy i wykonasz delikatny masaż jąder.

Krocze

To niewielki obszar pomiędzy moszną a odbytem. Jest silnie unerwiony, dlatego jego stymulacja może dostarczyć mężczyźnie intensywne odczucia. W połowie tego odcinka wyczujesz małe zagłębienie, które najlepiej stymulować poprzez rytmiczny nacisk palcem, stopniowo zwiększając intensywność. Zanim jednak zabierzesz się za pieszczoty krocza, ustal z partnerem, czy się na to zgadza. Nie każdy mężczyzna lubi tak odważne igraszki.

Punkt G

Znajduje się w głębi odbytu, na wewnętrznej ściance około 5 cm od zwieracza. Można go stymulować na dwa sposoby: od zewnętrz – mocno uciskając palcami wgłębienie w kroczu lub przez odbyt – wsadzając palec na głębokość 5 cm i poruszając nim podobnie jak podczas stymulacji punktu G u kobiety. Pieszczoty punktu G tuż przed orgazmem znacznie wzmacniają jego intensywność. Weź jednak pod uwagę fakt, że stymulacja tego miejsca nie jest zwykłą pieszczotą i niedoświadczonym mężczyznom może w ogóle nie sprawić przyjemności. Partner może mieć opory przed penetracją analną, dlatego przed stosunkiem warto wspólnie wyznaczyć granicę, do jakiej możecie się posunąć podczas pieszczot.

Autor: JW

Zdjęcia: sxc.hu

Publikacja: 16.07.2012, Aktualizacja:

Zobacz również
MAKIJAŻ OCZU: 5 trików na wykorzystanie eyelinera i tuszu do rzęs
MAKIJAŻ OCZU: 5 trików na wykorzystanie ...

Ważnym elementem w makijażu oczu są pięknie podkreślone rzęsy oraz wywinięta kreska na powiece. Czasem sprawiają one trudność, dlatego warto znać kilka przydatnych trików. Przeczytaj koniecznie o trikach w makijażu oczu z ...

Lakier hybrydowy i striplac - sposoby na trwały manicure [WIDEO]
Lakier hybrydowy i striplac - sposoby ...

Lakier hybrydowy to wciąż najpopularniejszy sposób na trwały manicure. Jego długotrwałe stosowanie może mieć jednak negatywny wpływ na zdrowie paznokci. Dla osób mających łamliwe i przesuszone paznokcie, alternatywą może być striplac. Jest ...